top of page
DSC01212.JPG

BLOG YAZISI

Saç Ekiminde 15 yıllık deneyime sahip uzman kadro, İsveç ve Norveç'ten sonra  şimdi Türkiye'de.

Saç Ekiminden Sonra Şok Dökülme Süreci Nasıl Geçer? Şok Dökülme Neden Yaşanır?

Saç Ekimi Sonrası Şok Dökülme Nedir? Saç Ekimi Operasyonu Gerçekleştiren Herkes Operasyon Sonrasında Saçlarında Şok Dökülme Yaşar Mı? Saç Ekimi Sonrası Şok Dökülme Ne Zaman Başlar?Saç Ekimi Sonrası Şok Dökülme Nedir?

Saç ekimi operasyonundan sonra ekilen kıl köklerinin, adaptasyon sürecinde geçici olarak dökülmesi beklenen ve doğal bir süreçtir. Saç ekimi operasyonunda ekilen saçlarla beraber, mevcut saçlarınızda da geçici bir dökülme meydana gelebilir. "Şok Dökülme" olarak adlandırılan bu sürecin tamamen doğal ve geçici bir süreç olduğunu unutmamak gerekir.


Saç Ekimi Sonrası Şok Dökülme Bütün Hastalarda Yaşanır mı?

Saç ekimi operasyonu sonrası, ekim gerçekleştirilen hastaların çoğunda gerçekleşir. Dökülmenin hızı ve şiddeti ise hastadan hastaya göre farklılık gösterebilmektedir. Bazı kişilerde kısa zaman aralığında sık dökülme meydana gelebilirken bazı kişilerde ise uzun zaman aralığında seyrek dökülmeler meydana gelebilir. Bu dökülmenin hızı ve şiddetinin farklılık göstermesi herhangi bir olumsuz durum olduğunu belirtmez, tam tersi adaptasyon sürecinin sağlıklı bir şekilde başladığının belirtisidir.


Saç Ekimi Sonrası Şok Dökülme Ne Zaman Başlar?

Saç ekimi operasyonundan sonra ilk 3 aylık süreçte başlayan şok dökülme süreci genellikle 1-2 haftalık bir zaman aralığında sona ermektedir.


Bize Danışın

20.000’den fazla başarılı saç ekimi operasyonu gerçekleştirmiş Ahmet Bayram ve uzman ekibi, Esteinnova olarak İsveç, Norveç ve şimdi Türkiyede’de saç ekimi operasyonlarını gerçekleştirmeye devam etmektedir. Yukarıda saymış olduğumuz etkenler kafanızı karıştırmasın. Tam bu noktada Esteinnova olarak devreye giriyoruz. Sizlerden alınabilecek maksimum greft sayısına göre işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Saç ekimi uzmanlarımız saçlarınızı en ince ayrıntına kadar inceliyor ve sizlere en uygun tedaviyi sunuyor.


Saç ekimine uygun olup olmadığınızı öğrenmek ve size en uygun fiyatlarla sunabileceğimiz saç ekimi paketlerimizin detaylarını öğrenmek için bizlere kurumsal telefon hattımızdan ya da Whatsapp başvuru hattımız üzerinden ulaşabilirsiniz.. Online olarak ücretsiz saç analizinizi gerçekleştirmek için buraya tıklayın.


Comments


bottom of page